Tipy v okolí

O nás

Tohle je dlouhý příběh jednoho století a jedné rodiny. Tohle je příběh tak, jak ho tradujeme v naší rodině ;)

Dědeček současného majitele Jana Průši st. pocházel z malebného městečka ve východních Čechách - z Police nad Metují a když byl děda mlád, chodil rád na pivo a kochal se pohledem do krásné krajiny, nad kterou se ční jediná stolová hora v Čechách - hora Ostaš.

Děda se přistěhoval počátkem dvacátých let 20. století do Prahy. Měl něco uspořeno a od jakési baronky ze Závisti koupil tenhle pražský hotel. Ale hotel se jmenoval Závist, což se mu jako název špatné vlastnosti nelíbilo a tak ho přejmenoval na hotel Ostaš. Přišla druhá světová válka a děda přenechal hotelnictví svému synovi, kterému však byl záhy celý majetek zkonfiskován a táta skončil v dolech.

Během komunismu hotel Ostaš dostal do "péče" RaJ (Restaurace a Jídelny) a ze secesního hotelu zbyly jen kliky a pár lustrů.

Počátkem devadesátých let hotel dostala zpět do vlastnictví znovu rodina Průšova. Budova prošla obrovskou a nákladnou rekonstrukcí, poplatnou tehdejší době. Díky neurovnaným majetkovým vztahům trvalo dlouhá léta než se našetřilo na další rekonstrukci, ale na jaře 2020 zasáhl koronavirus a museli jsme přehodnotit plány. Začali jsme tedy zase od začátku, pomalu a postupně skládat euro k euru a chtěli bychom celý hotel postupně modernizovat a renovovat. Zabere to sice nějaký čas, ale pokud něco děláme pro naše děti, čas stejně nehraje roli.

Budeme rádi, pokud budete náš hotel brát jako čisté, příjemné a přátelské útočiště v neznámém prostředí. Uděláme vše pro to, abyste se v našem hlavním městě cítili dobře a bezstarostně.

Spolu s Honzou Průšou st. se o vás budou starat jeho manželka Miluška, oba synové Martin a Kamil, snachy Iva a Martina a tchán od snachy Míra "Šrek", dokonce i vnuk Honzík Průša nejml., prostě rodinný podnik, jaký by si děda u té hory Ostaš přál.

Honza Průša st. - majitel hotelu 3. generace

Stolová hora Ostaš na Broumovsku (foto O. Jenka).